centuple اسلحه سوریه میلیون تروریست عربستان

centuple: اسلحه سوریه میلیون تروریست عربستان کارخانه ارتش سوریه تروریست ها بلغارستان گروههای تروریستی

گت بلاگز وب‌گردی تروریستهای سوریه از این کشورها اسلحه دریافت می کنند

یک روزنامه بلغاری فاش کرد که بیشترین سلاح موجود درمیان گروههای تروریستی مستقر درسوریه ساخت کشور بلغارستان هست.

تروریستهای سوریه از این کشورها اسلحه دریافت می کنند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، روزنامه بلغاری “دیلان گاوتاندهیوا” با بررسی این عنوان پی برد که بیشترین سلاح های موجود در میان گروههای تروریستی در سوریه در بلغارستان تولید شده است هست.

عبارات مهم : اسلحه
براساس این گزارش، با شروع جنگ در سوریه، تروریست ها بعد از تسلط بر مراکز و نقاط نظامی وابسته به ارتش سوریه، مقادیر زیادی اسلحه از این مراکز بدست آوردند.

پس از آزادسازی شهر حلب از اشغال تروریست ها به دست ارتش سوریه و شناسایی انبارهای اسلحه در آن، مشخص شد منابع صدور این تسلیحات اروپای شرقی هست.

دیلان تاکیدکرد که با توجه به بیانات “مالک الکردی” معاون سرکرده ارتش آزاد، این گروهک در وقت حاضر در سوریه فعالیت ندارد چراکه سرکردهای آن در اروپا و ترکیه به سر می برند و در سوریه نیستند.

وی افزود: سلاح های مورد نیاز ارتش آزاد به وسیله آمریکا، عربستان و قطر فراهم می شود و بیشترین آن در اختیار تروریست های “جبهه النصره” قرار می گیرد.

به گفته کردی، دو منطقه جهت توزیع سلاح از طریق ترکیه و اردن وجود دارد و نیروهای خاص از ده کشور در آن مستقر هستند.

کردی تاکید کرد که غرب در هر دو طرف نقش ایفا می کند، از یک طرف مبارزه با تروریسم و از سوی دیگر از آن حمایت مالی می کند.

دیلان به نقل از کردی افزود: بعد از عقب نشینی عنصرهای تروریست”جبهه النصره” از بخش شرقی شهر حلب، به بخش قدیمی آن رفتیم و در یکی از منزل های ویران و رها شده، مقادیر قابل توجهی مهمات انبارشده مشمول بر چهار هزار موشک گراد و دو میلیون گلوله بدست آوردیم.

همه تیربارهای سنگین ساخت بلغارستان است که در کارخانه ВМЗ-سبوت این کشور تولید و از طریق شرکت آرکوس از شهر لیاسکوویتس صادر شده است هست.

در آن زمان، دادستانی شهر گورنا در بلغارستان راجع به این سلاح ها به تحقیق پرداخت که در نهایت در سوریه پیدا شد.

اما این شرکت در جواب گفت: هیچ موردی در این باره نقض نکرده چراکه تولیداتش را به کشوری ثالث، چه بسا آمریکا یا عربستان می فرستد. در همین حال سفیر عربستان در صوفیه از پاسخ به این پرسش که ” با سلاح های صادراتی از بلغارستان به کشورتان چه می کنید در حالیکه در ارتش خود از آن استفاده نمی کنید؟ خودداری کرد.

براساس ویدئویی که در 12 ژوئن گذشته در توبیتر منتشر شد، مشخص شد که بسیاری از سلاح های موجود در دست تروریست ها ساخت کارخانه های اسلحه سازی در صربستان، کرواسی و بلغارستان هستند.

همچنین کارخانه اسلحه سازی بلغارستان به اسم “قوس” بدون هیچ مشکلی اقدام به صادرات اسلحه می کند. این شرکت بلغاری به ساخت تیربار، گلوله های خمپاره و بسیاری از سلاح های دیگر مشهور است و در سال 2014، سود دو برابری معادل 45 میلیون دلار را رقم زده هست.

همچنین شرکت Orbital АТК اقدام به صادرات تسلیحات جهت تروریست ها می کند، این شرکت تولید کننده سلاح های ناتو و ایالات متحده است و فروش آن در سه سال گذشته به بیش از 126 میلیون دلار رسیده هست.

منبع:العالم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلحه | سوریه | میلیون | تروریست | عربستان | کارخانه | ارتش سوریه | تروریست ها | بلغارستان | گروههای تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog